Demka Bilişim İzmir - Bilgisayar Satış, Onarım, Yazılım, Kurulum ve Güvenlik Sistemleri
Ana Sayfa
Hizmetlerimiz
Ticari Yazılımlar
Ticari Olmayan Yazılımlar
Demka İletişim
Güncellemeler ve Bilgiler
Yeni TTK ve Web Sayfanız
Kamuoyuna Duyuru
Şifre Üretici
 
Etiketler...


Demka Bilisim

(Demka Bilişim)
 
 
 
Duyurular
Anlaşmalı Destek Hizmetleri - 1.01.2011
Resim Ticari işletmeler için, bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermektedir.

Bu durumda sorun meydana geldikten sonra çözüm bulunmasından ziyade, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak daha çok önem kazanmaktadır.

Anlaşmalı Destek Hizmeti Nedir?

Anlaşmalı Destek Hizmeti, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde;
Bilgisayar Donanımı,
İşletim sistemi,
Yüklü olan 3. parti yazılımlar,
Bilgisayara bağlı çevre birimleri,
Network (ağ) sorunları,

vb. ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, kişisel bilgisayarlara veya sunucu sistemlerine müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız - 232 4823515 - 542 5125866

 
Virüs Sorunları - 1.01.2011
Resim Bilgisayarınızda güvenlik sorunları mı yaşıyorsunuz?
Güvenlik sorunlarının başlıca nedeni virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlardır.

Bilgisayarınızda bulunan virüs, spyware, rootkit, zararlı yazılım sayılabilecek veya isteğiniz doğrultuda çalışmayan, sizden habersiz internet veya dosya bağlantılarınızı kontrol eden programlar güvenliğinizi ve kişisel dosyalarınızı tehlikeye atar.

Günümüz kimi teknik servis anlayışında bu sorun bilgisayarınıza format (silip, yeniden kurulum) yapılarak çözülmektedir fakat yaklaşık bir saat süren format işlemi sonrasında kişisel klasörlerinizi ayarlamak, windows kişisel ayarlarınıza geri dönmek gibi saatlerinizi alan işlemler sizi bekler.

Format harici yapılan diğer işlem onaylı ve sağlam bir virüs programı kurmak ve virüsleri temizlemektir. Bu çözüm de kimi zaman yetersiz kalmaktadır. Çünkü zararlı yazılımlar temizlense bile bilgisayarınızda yaptığı değişiklikler kalmaktadır.

Böyle bir durumda biz;

•Haricen çalışan bir işletim sistemi altından virüslü ve virüs bulaşmış dosyaları temizliyoruz, gerekmedikçe silmiyoruz.

•Kullandığınız işletim sisteminin sistem yapılandırma ayarlarına bakıyor ve gerekli olabilecek düzenlemeleri yapıyoruz.

•Yine isteğiniz doğrultusunda lisanslı veya sizi koruyabilecek ücretsiz bir virüs programı yüklüyoruz.

•Son olarak temizlenmiş ve stabilize edilmiş sisteminizin yedeğini daha sonra çıkabilecek sorunlarda zaman kaybı yaşamamanız için dilerseniz yedekliyoruz.

 
Notebook Tamir - 1.01.2011
Resim Notebook yedek parçası satışı ve endüstriyel bilgisayarların bakım/onarım alanlarında faliyet göstermektedir.

Teknik servisimizde garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış her marka model laptop tamiri bileşen seviyesinde (Bga çipsetler dahil olmak üzere güney köprü , kuzey köprü gibi) yapılmaktadır.

Yapılan tüm tamiratlara türüne göre garanti süresi verilmektedir.

Notebook anakart tamiri ve değişimi; Notebook anakart bga ve smd chip değişimi; Notebook bios yazılımı.
 
Toner ve Kartuş Dolumu - 1.01.2011
Resim Kartuş Dolumu nedir?

Boş kartuşları markası ve modeli gözetilerek, uygun mürekkep koyulmak suretiyle kullanıma hazır hale getirme işlemidir.

- Kartuş Dolumu orjinali gibi performans verir mi?

Kartuş Mürekkeplerinin kimyaları her marka ve model için farklıdır. Mürekkebi uygun, Profesyonel bir şekilde yapılmış dolum işlemi orjinali gibi yazdırma performansı verecektir ancak yeni bir çok sistem kartuş ve toner kontrolü yapmaktadır. Yani cihaz, tonerin kendi orjinali olup olmadığını kontrol etmektedir. Bu gibi durumlarda ise sadece dolum işlemi yetmemekte ilgili toner birimine ayrıca yazılım yüklenmektedir.

- Kartuş Dolumu garantilimidir?

Dolum işlemine gelmiş kartuşlarda elektronik aksamlarında bozukluk söz konusu olabilmektedir, bu gibi durumlar garanti kapsamında olmaz. Yeni bitmiş boş bir kartuşa 3-4 dolum yapılabilmektedir. (Marka ve modeller farklılıklar gösterebilir.)
 
Network Kurulum ve Servis - 1.01.2011
Resim Ms Windows Server 2003, 2008, 2011, 2012 destek, satış ve kurulumları, kablolu veya kablosuz network sistemleri kurulumu, Altyapı kurulum hizmetleri, santral kurulumu, internet başvuru ve aktivasyon hizmeti.

Linux mail server, proxy server, gateway server, antivirüs server satış, kurulum ve ayarları.
Network Kurulum.

Ağ (Network) Nedir ?

Kullanıcıların, bilgisayar sistemindeki donanım ve yazılım kaynaklarını paylaşmalarını sağlayan sistemlerdir.

Ağ Kurulum Hizmetleri

yukarıda, ağ altyapısı ve aktif cihazlar başlıkları altında sayılan ağ bileşenleri ile ilgili aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız

• Ağ cihazlarının kurulumu, ayarlanması, çalıştırılması,
• Ağ sunucu işletim sitemleri kurulumu (Windows Server 2003, 2008, 2011, 2012, Linux sunucu sistemler)
• Ağ ve Internet hizmetlerinin ayarlanması, düzenlenmesi (Kullanıcı yetkilendirme;
dosya, yazıcı vs. kaynakların paylaştırılması vb. )

Ağ Sorun Giderme Hizmetleri

Ağ yapısının yeniden projelendirilmesi, proje hatalarının tespiti

Kablosuz Ağlar (Wireless Networks)

Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile ortaya çıkan mobilite kavramı yeni network yapılarının doğmasına da neden olmuştur. Kullanıcılar artık masalarına bağımlı olmaktan çıkıp, ofis içinde, evinde, kafede veya hava alanında kablosuz ağlarla internete girebilmekte, günlük işlerini ofise bağımlı kalmadan sürdürebilmektedirler.

Yerel ağlarda genişletme, aktif cihazlarda port arttırımı derdi de sona ermektedir. Ayrıca iç ve dış anten üniteleri kullanılarak da ağın kapsama alanı kilometrelerle ifade edilecek ölçülerde artırılabilmektedir.

Kablosuz ağ kurulum hizmeti ile ofisinizde gereksiz kablolamadan sizleri kurtarmaktayız.

Kurulum yapılan kablosuz ağ için istenirse uzaktan ağ yönetim hizmeti vermekteyiz.
 
Lcd Monitör Onarımları - 1.01.2011
Lcd – Tft Nedir?

LCD’nin açılımı Liquid Crystal Displaydir. TFT-LCD monitörlerde ana teknoloji sıvı kristallerdir. Bu kristaller ışığın geçişini engeller ya da ışığı serbest bırakır. TFT ise Thin Film Transistordur. Bu teknoloji Active Matrix olarak da geçer. TFT’lerde pikseller transistörler ile denetlenir.Aktif denmesi bu sebeptendir.Bugün TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler standart durumdadır.
Crt Nedir?

Temel olarak, elektronların tüp boyunca yüksek hızda fırlatılmaları ve bunun sonucunda ışık oluşması ilkesiyle çalışırlar.

LCD monitör gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında CRT monitörler, çalışma ilkelerinin bir sonucu olarak daha fazla yer kaplarlar ve daha ağırdırlar. Buna ek olarak güç tüketimleri de LCD monitör benzerlerinden daha fazladır. Ancak özellikle oyun oynayan kişiler, daha yüksek görüntü kalitesi için hala CRT monitörleri tercih etmektedirler.

Artık daha yaygın olarak LED (Light Emitting Diode) monitör ve ekranlar kullanılmakta olup eski sistemlerde bulunan LCD (Liquid Crystal Display) monitör ve ekranların onarım ve teminleri yapılmaya devam etmektedir.
 
Yazıcı ve Yazdırma Sorunları - 1.01.2011
Yazıcılar gibi sorunlarının çözümleri de farklıdır.

•Bağlantı Problemleri
Yazıcınızın bağlantı yollarında problem çıkmış ve yazıcınız ile bilgisayarınız birbirini görmüyor olabilir. Bu sorunları yeni bağlantı kabloları ve soketleri ile çözüyoruz.

•Yazılımsal Problemler
Zararlı yazılım, driver silinmesi ve işletim sistemi hatalarının sonucunda yazıcınızı kullanamayabilirsiniz. Bu gibi sorunlarda driver yüklemesi veya programsal sorun çözümü ile yazıcınızdan çıktı alabilecek şekilde çözüm sunuyoruz.

•Donanım Hatası
Yazıcılar genelde dijital değil mekanik aygıtlardır. Bu aygıtlar genel olarak dişlilerden, çarklardan, rulolardan ve mekanik kollardan oluşur. Bu sebepten dolayı yazılımsal sorunlardan çok bu parçacıkların bozulmasına rastlanılır. Bu gibi sorunlarınızda yerinde çözüme ulaşamaz isek yazıcınızı tamir etmek üzere teslim alıp en kısa sürede onardıktan sonra gelip montesini ve denemesini yaparak çözüme ulaştırıyoruz.
 
Adaptör ve Bataryalar - 1.01.2011
Resim

Servisimizden hemen her tür notebook, netbook ve tablet sistemleri için adaptör ve batarya temin hizmeti verilmektedir.
 
Servis Hizmeti - 1.01.2011
Resim
Anlaşmalı destek hizmetlerinden ayrı olarak, teknik servisimizde sunulan hizmetlerimiz;

Bilgisayarınızda veya çevre birimlerinde oluşan donanımsal (Anakart, ekran kartı, monitör, harddiskin bozulması, yazıcı, monitör vb) arızalar,

Bilgisayarınızdaki işletim sisteminin çökmesi-bozulması, virüs bulaşması, sisteminizin kararsız çalışması vb. gibi yazılımsal arızalar,

Mümkün olursa eski bilgisayarınızın alınıp yerine yeni bir bilgisayar verilmesi,

Destekliyorsa eski bilgisayarınızın kullanılabilir parçalarını kullanarak yeni parçaların takılıp güncellemesinin yapılarak sistemin upgrade edilmesi,

şeklinde özetlenebilir.
 
Monitör Onarımı - 1.01.2011
Resim
Kırık notebook LED/LCD yedek parçası değiştirilir.

Notebook LCD inverter tamir veya komple yenisiyle değişimi.

1. Lcd Monitör Tamiri: Elektronik kartları, besleme ünitesi, ana chip arızası, görüntü sorunlarının düzeltilmesi, kart ile monitor arası data kartı, floresan, inverter ve menteşe tamir/değişim.

2. Lcd Tv Tamiri: Besleme arızaları, trafo arızaları, data kablosu, elektronik kart tamiri, görüntü sorunlarının giderilmesi ve tuner sorunları, floresan arızası.
 
Notebook Parçaları - 1.01.2011
Resim
Notebook ve Atm sistemleri için en çok değişim gerektiren LED/LCD Ekran , Notebook Batarya – Notebook Pil ( Compaq , HP , Dell , Sony , Fujitsu-Siemens , IBM , Acer, Toshiba , Asus marka notebooklar için notebook pilleri başta olmak üzere notebook pilleri temin edilmektedir.)

Notebook Adaptör , Notebook CdRw sürücü ve Dvd yazıcı , notebook klavyeleri , notebook floresan gibi notebook yedek parçalarını mümkün olduğunca stoklarımızda bulundurmaktayız.

Piyasanın sürekli eksikliğini hissettiği Notebook Led/Lcd Ekran sorununu değişik boyut ve çözünürlükte sıfır notebook led/lcd ekranlarının teminini büyük oranda çözmüş durumdayız.

Notebook yedek parçaları , notebook ekran , notebook pil , laptop adaptör ve notebook klavye talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 


Demka Bilişim, Eset Yetkili Satıcısı

Demka Bilişim

Demka Bilişim, Eset Yetkili Satıcısı

Demka Bilişim

Demka Bilişim
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Sayfada bulunan tüm marka, ürün adları, ticari ünvan ve logolar ilgili firmalara aittir.
Demka Bilişim Bilgisayar Donanım Yazılım ve Güvenlik Sistemleri
© Demka Bilişim 2020. Tüm hakları saklıdır.