Demka Bilişim İzmir - Bilgisayar Satış, Onarım, Yazılım, Kurulum ve Güvenlik Sistemleri
Ana Sayfa
Hizmetlerimiz
Bazı Yazılımlar
Demka İletişim
Güncellemeler ve Bilgiler
Yeni TTK ve Web Sayfanız
Kamuoyuna Duyuru
Şifre Üretici
 
Etiketler...


Demka Bilisim

(Demka Bilişim)
 
 
 
Duyurular
Anlaşmalı Destek Hizmetleri - 1.01.2011
Resim Ticari işletmeler için, bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermektedir.

Bu durumda sorun meydana geldikten sonra çözüm bulunmasından ziyade, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak daha çok önem kazanmaktadır.

Anlaşmalı Destek Hizmeti Nedir?

Anlaşmalı Destek Hizmeti, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde;
Bilgisayar Donanımı,
İşletim sistemi,
Yüklü olan 3. parti yazılımlar,
Bilgisayara bağlı çevre birimleri,
Network (ağ) sorunları,

vb. ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, kişisel bilgisayarlara veya sunucu sistemlerine müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız - 232 4823515 - info[at]demkabilisim.com

 
Virüs Sorunları - 1.01.2011
Resim Bilgisayarınızda güvenlik sorunları mı yaşıyorsunuz?
Güvenlik sorunlarının başlıca nedeni virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlardır.

Bilgisayarınızda bulunan virüs, spyware, rootkit, zararlı yazılım sayılabilecek veya isteğiniz doğrultuda çalışmayan, sizden habersiz internet veya dosya bağlantılarınızı kontrol eden programlar güvenliğinizi ve kişisel dosyalarınızı tehlikeye atar.

Günümüz kimi teknik servis anlayışında bu sorun bilgisayarınıza format (silip, yeniden kurulum) yapılarak çözülmektedir fakat yaklaşık bir saat süren format işlemi sonrasında kişisel klasörlerinizi ayarlamak, windows kişisel ayarlarınıza geri dönmek gibi saatlerinizi alan işlemler sizi bekler.

Format harici yapılan diğer işlem onaylı bir virüs programı kurmak ve virüsleri temizlemektir. Bu çözüm de kimi zaman yetersiz kalmaktadır. Çünkü zararlı yazılımlar temizlense bile bilgisayarınızda yaptığı değişiklikler kalmaktadır.

Böyle bir durumda biz;

•Haricen çalışan bir işletim sistemi altından virüslü ve virüs bulaşmış dosyaları temizliyoruz, gerekmedikçe silmiyoruz.

•Kullandığınız işletim sisteminin sistem yapılandırma ayarlarına bakıyor ve gerekli olabilecek düzenlemeleri yapıyoruz.

•Yine isteğiniz doğrultusunda ücretli ya da ücretsiz bir antivirüs programı yüklüyoruz.

•Son olarak temizlenmiş ve stabilize edilmiş sisteminizin yedeğini daha sonra çıkabilecek sorunlarda zaman kaybı yaşamamanız için dilerseniz yedekliyoruz.

 
Notebook Tamir - 1.01.2011
Resim Notebook yedek parçası satışı ve endüstriyel bilgisayarların bakım/onarım alanlarında faliyet göstermektedir.

Teknik servisimizde garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış her marka model laptop tamiri bileşen seviyesinde (Bga çipsetler dahil olmak üzere güney köprü , kuzey köprü gibi) yapılmaktadır.

Yapılan tüm tamiratlara türüne göre garanti süresi verilmektedir.

Notebook anakart tamiri ve değişimi; Notebook anakart bga ve smd chip değişimi; Notebook bios yazılımı.
 
Toner Dolum/Yenileme - 1.01.2011
Resim Toner Dolum/Yenileme nedir?

Biten ya da başka bir nedenden dolayı sorunlu çıktı veren tonerin yeniden dolum ve arızalı parçasının değişim işlemidir.
 
Network Kurulum ve Servis - 1.01.2011
Resim Ms Windows Server 2003, 2008, 2011, 2012, 2016, 2019 destek, satış ve kurulumları, kablolu veya kablosuz network sistemleri kurulumu.

Linux kurulum ve ayarları.
Network Kurulum.

Ağ (Network) Nedir ?

Kullanıcıların, bilgisayar sistemindeki donanım ve yazılım kaynaklarını paylaşmalarını sağlayan sistemlerdir.

Ağ Kurulum Hizmetleri

• Ağ cihazlarının kurulumu, ayarlanması, çalıştırılması,
• Ağ sunucu işletim sitemleri kurulumu (Windows Server 2003, 2008, 2011, 2012, 2016, 2019, Linux sunucu sistemler)
• Ağ ve Internet hizmetlerinin ayarlanması, düzenlenmesi (Kullanıcı yetkilendirme;
dosya, yazıcı vs. kaynakların paylaştırılması vb. )

Ağ Sorun Giderme Hizmetleri

Ağ yapısının yeniden projelendirilmesi, proje hatalarının tespiti

Kablosuz Ağlar (Wireless Networks)

Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile ortaya çıkan mobilite kavramı yeni network yapılarının doğmasına da neden olmuştur. Kullanıcılar artık masalarına bağımlı olmaktan çıkıp, ofis içinde, evinde, kafede veya hava alanında kablosuz ağlarla internete girebilmekte, günlük işlerini ofise bağımlı kalmadan sürdürebilmektedirler.

Yerel ağlarda genişletme, aktif cihazlarda port arttırımı derdi de sona ermektedir. Ayrıca iç ve dış anten üniteleri kullanılarak da ağın kapsama alanı kilometrelerle ifade edilecek ölçülerde artırılabilmektedir.
 
Lcd Monitör Onarımları - 1.01.2011
Lcd – Tft Nedir?

LCD’nin açılımı Liquid Crystal Displaydir. TFT-LCD monitörlerde ana teknoloji sıvı kristallerdir. Bu kristaller ışığın geçişini engeller ya da ışığı serbest bırakır. TFT ise Thin Film Transistordur. Bu teknoloji Active Matrix olarak da geçer. TFT’lerde pikseller transistörler ile denetlenir.Aktif denmesi bu sebeptendir.Bugün TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler standart durumdadır.
Crt Nedir?

Temel olarak, elektronların tüp boyunca yüksek hızda fırlatılmaları ve bunun sonucunda ışık oluşması ilkesiyle çalışırlar.

LCD monitör gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında CRT monitörler, çalışma ilkelerinin bir sonucu olarak daha fazla yer kaplarlar ve daha ağırdırlar. Buna ek olarak güç tüketimleri de LCD monitör benzerlerinden daha fazladır. Ancak özellikle oyun oynayan kişiler, daha yüksek görüntü kalitesi için hala CRT monitörleri tercih etmektedirler.

Artık daha yaygın olarak LED (Light Emitting Diode) monitör ve ekranlar kullanılmakta olup eski sistemlerde bulunan LCD (Liquid Crystal Display) monitör ve ekranların onarım ve teminleri mümkün ise yapılmaya devam etmektedir.
 
Yazıcı ve Yazdırma Sorunları - 1.01.2011
Yazıcılar gibi sorunlarının çözümleri de farklıdır.

•Bağlantı Problemleri
Yazıcınızın bağlantı yollarında problem çıkmış ve yazıcınız ile bilgisayarınız birbirini görmüyor olabilir. Bu sorunları yeni bağlantı kabloları ve soketleri ile çözüyoruz.

•Yazılımsal Problemler
Zararlı yazılım, driver silinmesi ve işletim sistemi hatalarının sonucunda yazıcınızı kullanamayabilirsiniz. Bu gibi sorunlarda driver yüklemesi veya programsal sorun çözümü ile yazıcınızdan çıktı alabilecek şekilde çözüm sunuyoruz.

•Donanım Hatası
Yazıcılar genelde dijital değil mekanik aygıtlardır. Bu aygıtlar genel olarak dişlilerden, çarklardan, rulolardan ve mekanik kollardan oluşur. Bu sebepten dolayı yazılımsal sorunlardan çok bu parçacıkların bozulmasına rastlanılır.
 
Adaptör ve Bataryalar - 1.01.2011
Resim

Teknik servisimizden, hemen her tür notebook için adaptör ve batarya temini hakkında bilgi alabilirsiniz.
 
Servis Hizmeti - 1.01.2011
Resim
Anlaşmalı destek hizmetlerinden ayrı olarak, teknik servisimizde sunulan hizmetlerimiz;

Bilgisayarınızda veya çevre birimlerinde oluşan donanımsal (Anakart, ekran kartı, monitör, harddiskin bozulması, yazıcı, monitör vb) arızalar,

Bilgisayarınızdaki işletim sisteminin çökmesi-bozulması, virüs bulaşması, sisteminizin kararsız çalışması vb. gibi yazılımsal arızalar,

Destekliyorsa eski bilgisayarınızın kullanılabilir parçalarını kullanarak yeni parçaların takılıp güncellemesinin yapılarak sistemin upgrade edilmesi,

şeklinde özetlenebilir.
 
Monitör Onarımı - 1.01.2011
Resim
Teknik servisimizde kırık notebook ekranları değiştirme işlemleri titizlikle yapılmaktadır.

Notebook LCD inverter tamir veya komple değişimi.

Teknik servisimizde ayrıca, Lcd/Led Monitör Tamiri, Elektronik kartları, besleme ünitesi, ana chip arızası, görüntü sorunlarının düzeltilmesi, kart ile monitor arası data kartı, floresan, inverter ve menteşe tamir/değişim hizmetleri de verilmektedir.

 
Notebook Parçaları - 1.01.2011
Resim
Notebook ve Atm sistemleri için en çok değişim gerektiren LED/LCD Ekran , Notebook Batarya – Notebook Pil ( Compaq , HP , Dell , Sony , Fujitsu-Siemens , IBM , Acer, Toshiba , Asus marka notebooklar için notebook pilleri başta olmak üzere notebook pilleri temin edilmektedir.)

Notebook Adaptör , notebook dvd yazıcı , notebook klavyeleri , notebook ekran gibi notebook yedek parçalarını mümkün olduğunca stoklarımızda bulundurmaktayız.

Piyasanın sürekli eksikliğini hissettiği Notebook ekran sorununu değişik boyut ve çözünürlükte sıfır notebook ekranlarının teminini büyük oranda çözmüş durumdayız.

Notebook yedek parçaları , notebook ekran , notebook pil , laptop adaptör ve notebook klavye talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.
 


Demka Bilişim, Eset Yetkili Satıcısı

Demka Bilişim

Demka Bilişim, Eset Yetkili Satıcısı

Demka Bilişim

Demka Bilişim
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Sayfada bulunan tüm marka, ürün adları, ticari ünvan ve logolar ilgili firmalara aittir.
Demka Bilişim Bilgisayar Donanım Yazılım ve Güvenlik Sistemleri
© Demka Bilişim 2021. Tüm hakları saklıdır.